Ten serwis wykorzystuje cookies, które są umieszczane w twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia. Więcej w polityce cookies. Zamknij
Deratyzacja likwidacja gryzoni zwalczanie szczurów, myszy, kretów Warszawa mazowieckie

tel.22 864 41 01   kom. 601 929 123

zwalczanie gryzoni, likwidacja szczurów, myszy domowej, kretów 100% skutecznie  

Jaki jest tryb życia i upodobania gryzoni myszowatych synantropijnych ?
Szczur odżywia się zarówno pokarmem roślinnym jak i zwierzęcym. Zjada nawet mydło czy świece. Charakteryzuje się bardzo intensywną rozrodczością.
Szczur wędrowny żyje przede wszystkim w osiedlach ludzkich. Zasiedla zazwyczaj niższe części budynku, piwnice, rury kanalizacyjne, chętnie przebywa w pobliżu wody. Dobrze pływa. Szczur ten nie gromadzi zapasów lecz osiedla się w najbliższym sąsiedztwie źródeł pokarmu. Szczur wędrowny żyje do 3 lat ale niewiele osobników przeżywa ponad rok.
Szczur śniady zwany też dachowym jest mniejszy od szczura wędrownego. Gnieździ się prawie wyłącznie w osiedlach ludzkich, upodobał sobie wyższe kondygnacje budowli, przede wszystkim górne części drewnianych budynków. Dobrze wspina się i skacze, w razie konieczności pływa. Szczur śniady w sprzyjających warunkach może dożyć najwyżej 4 lat.
dlaczego należy zwalczać szczury ? Ponieważ stanowią one duże zagrożenie dla zdrowia człowieka. Gryzonie i ich pasożyty są nosicielami groźnych chorób. Zanieczyszczają produkty kałem i moczem. Mogą przegryzać drewno, cienkie blachy, miękkie metale, rury ołowiane. Powodują zalania i samoistne pożary w wyniku uszkodzenia kabli elektrycznych, zawalanie się podgryzionych stropów a nawet fundamentów.
Mysz domowa jest gryzoniem wszystkożernym. Doskonale dostosowuje się do różnych warunków. Żyje w osiedlach ludzkich. Wiosną większość myszy przenosi się do ogrodów i na pola uprawne skąd po nastaniu pierwszych przymrozków wraca do zabudowań. Mysz dobrze biega i wspina się pomagając sobie przy tym ogonem, potrafi wysoko skakać. Unika wody chociaż sprawnie pływa.
Jak chronić obiekt przed gryzoniami ?
najskuteczniejszym sposobem zabezpieczenia przed gryzoniami myszowatymi jest zadbanie o tzw. szczuroszczelność  czyli uniemożliwienie im wtargnięcie i urządzenie gniazd wewnątrz budynku. Należy zlikwidować wszelkie nieszczelności w fundamentach, ścianach, drzwiach, oknach, wokół przewodów wodnokanalizacyjnych, kabli. Ważne jest utrzymywanie należytej higieny w otoczeniu.

zwalczanie kretów

Kret może dożyć 3 lat. Wiosną kopie pod powierzchnią gleby żerowiska (korytarze ) i zakłada komorę lęgową następnie w spiżarni, obok gniazda gromadzi zapasy złożone głównie z żywych, umiejętnie unieruchomionych dżdżownic. W ciągu doby cyklicznie żeruje i śpi. Jest doskonale przystosowany do podziemnego trybu życia. Ma znakomity słuch. Przednie kończyny kreta są szerokie z mocnymi pazurami zwróconymi ku tyłowi i stanowią doskonałe łopaty do kopania tuneli. Co pewien czas klinowatą głową wypycha ziemię w górę tworząc kretowiska.
Kret niszczy pożyteczne dżdżownice i żaby. Drążąc  korytarze powoduje wysychanie gleby i uszkadza korzenie roślin.
oferujemy zwalczanie kretów w sposób skuteczny nieinwazyjny. 
 

 

Jesteśmy skuteczni w 100%.Gwarantujemy usługi i środki solidnej jakości.Likwidujemy szkodniki w instytucjach i mieszkaniach. Firma posiada stosowne certyfikaty.
Jesteśmy skuteczni w 100%.Gwarantujemy usługi i środki solidnej jakości.Likwidujemy szkodniki w instytucjach i mieszkaniach. Firma posiada stosowne certyfikaty.
Całkowicie likwidujemy gryzonie i zabezpieczamy obiekt / teren przed ich ponownym wystąpieniem.
Całkowicie likwidujemy gryzonie i zabezpieczamy obiekt / teren przed ich ponownym wystąpieniem.
Niealergiczne preparaty stosujemy bez skutków ubocznych dla zwierząt i ludzi.
Niealergiczne preparaty stosujemy bez skutków ubocznych dla zwierząt i ludzi.